Wellnessnekonečné možnosti odpočinku, relaxu a sportovního vyžití

wellness intro 01

Moderní wellness centrum Hotelu Rusava je jedinečné relaxační centrum s příjemnou atmosférou. Součástí wellness centra je finská sauna, parní lázeň, whirlpool a vyhřívané lavice. Ve večerních hodinách je wellness centrum romanticky osvětleno čajovými svíčkami a jeho poklidnou atmosféru podtrhuje relaxační hudba.Dále nabízíme hydromasážní a přísadové koupele, pestrou nabídkou tradičních i exotických masáží a zábalů.

Whirlpool bazénposkytuje dostatek prostoru pro 5 osob

wellness whirlp 02
Teplota vody pohybující se kolem 38°C je příjemná pro unavené svaly a klouby. Whirlpool je vybaven bočními, zadními tryskami a spodními vířivými tryskami. 

Whirlpool je relaxační zařízení pracující na principu hydroterapie a kombinuje podvodní vzduchovou masáž s masáží vodním proudem. Hydroterapie kromě toho, že uvolňuje svaly, také odstraňuje napětí, stres a zvyšuje celkovou imunitu organismu. Prokázán je rovněž její pozitivní vliv na snižování tělesné hmotnosti, formování postavy a odstraňování celulitidy. Vyrovnává krevní tlak, zvyšuje prokrvení tkáně a způsobuje její celkové ozdravení, posiluje krevní oběh a kardiovaskulární systém a zamezuje vzniku civilizačních chorob.

Sauna a parní lázeňWellness centrum disponuje skromným venkovním posezením

wellness sauna 02Nabízíme dva druhy prohřívacích procedur - finskou saunu a parní lázeň. Spolu s nimi jsou pro zchlazení připraveny sprchy s jemným tropickým deštěm a ochlazovací dřevěné vědro s ledovou vodou. Wellness centrum disponuje skromným venkovním posezením, kde se můžete schladit pod širým nebem a vychutnat si zdravý horský vzduch klimaticky shodný s podnebím v Nízkých Tatrách.

Finská sauna

Saunování je jednou z nejstarších relaxačních a regeneračních metod. Ohřátí těla nad normální tělesnou teplotu je velmi příjemné a uvolňující. Pobyt v dřevem vykládané místnosti zklidní a uvolní svaly, prohřeje tělo a vyplaví škodlivé látky. Blahodárně také působí na psychiku člověka, pomáhá proti stresu, protože jsou do těla vyplavovány endorfiny. Blahodárný vliv má saunování na klidnější činnost srdce, uvolnění dýchacích cest, zmírnění bolesti kloubů a svalů. Tělo se zde silně okysličuje, rozšiřují se kožní póry a cévy, nastane tedy lepší dýchání kůže a prokrvení končetin. Při pravidelném saunování vám bude pozitivním výsledkem celková otužilost těla a vyšší odolnost vůči infekcím. Saunování má také příznivý kosmetický účinek, zlepšuje se vláčnost kůže, její svěžest i vzhled.
Naše finská sauna je určena cca pro 5 osob. Obvyklou zásadou je, že do sauny vstupujeme nazí, což je nejvhodnější právě z důvodu vylučování toxických látek z těla. Doporučovaná délka saunování je asi 15 minut, pro děti zhruba 5 - 10 minut. Ve finské sauně teplota stoupá na 90 °C a vlhkost vzduchu dosahuje cca 75%.

Parní lázeň

Podporuje krevní oběh a přispívá k relaxaci. Příznivé účinky parní lázně se zakládají na zvýšené vlhkosti zároveň s horkem, přičemž jejím záměrem je odstranit z těla škodlivé a jedovaté produkty, podpořit krevní oběh i přispět k relaxaci. Teplota v parní lázni se pohybuje v rozmezí od 35 do 45 stupňů a vlhkost vzduchu může dosahovat až 100%. Parní lázeň je kapacitou určena pro 4 až 5 osob. K dispozici jsou příjemně vyhřívané lavice na sezení.

Účinky páry jsou vhodné především pro ty, kteří mají problémy s dýchacími cestami. Díky příjemné teplotě a vysoké vlhkosti vzduchu je parní lázeň vhodná zejména pro všechny astmatiky nebo alergiky.

Wellnessnekonečné možnosti odpočinku, relaxu a sportovního vyžití

 

 

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.